Biżuteria tytanowa dla wrażliwej skóry

Coraz więcej Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Najczęstszym zaleceniem dla takich osób jest pozbycie się ze swojego otoczenia rzeczy, które wywołują uczulenie. A co w przypadku uczuleń kontaktowych na metale szlachetne? Jest to niestety częsta przyczyna, z powodu której ludzie rezygnują z noszenia ulubionej biżuterii. Czy jest to jedyny sposób?

Komfort dla wszystkich

Każda osoba chce czuć się pięknie i swobodnie w swojej biżuterii. Czasami nie to możliwe przez powracające kłopoty z alergią i innymi problemami skórnymi, które może powodować u nas kontakt z różnymi rodzajami metalu. Nikiel, który jest najczęstszym powodem uczuleń w przypadku biżuterii, wywołuje negatywną reakcję u średnio 13% dorosłych i 8% dzieci. Te statystyki pokazują, jak powszechnym problemem są alergię na metale szlachetne. Do niedawna popularnym rozwiązaniem była stal chirurgiczna, ale i ona zawiera małe ilości niklu, co u osób wyjątkowo wrażliwych nadal może stanowić problem. Lepszym materiałem o właściwościach hipoalergicznych okazuje się tytan.

Wykonywanie biżuterii z tego materiału nie wymaga stosowania domieszek metali, które mogłyby wywoływać uczulenia lub inny rodzaj dyskomfortu. Trzeba też powiedzieć, że biżuteria tytanowa prezentuje wysokie walory estetyczne, a przy tym jest trwała i nie koroduje. Tytan to pierwiastek o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzuje się najwyższym stosunkiem wytrzymałości do masy. Oznacza to, że biżuteria wykonana z tego metalu jest niezwykle lekka, co znacznie zwiększa wygodę jej noszenia. Wyroby z tytanu będą też bardzo odporne na zarysowanie i zmatowienie powierzchni, dzięki czemu ozdoby tytanowe przetrwają lata.

Medyczna jakość w kosmetologii

Tytan znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Nie jest toksyczny, nawet w dużych dawkach i zupełnie obojętny dla ludzkiego organizmu. Z powodzeniem jest stosowany w stomatologii do produkcji protez zębowych i w ortopedii. Wykonywane są z niego między innymi klamry ortopedyczne. Pod względem odporności na korozję porównywany jest do platyny. Dodatkowo tytan nie powoduje przeciwwskazań do badania rezonansem magnetycznym.

Nic dziwnego, że materiał o tak świetnych właściwościach, znalazł też swoje zastosowanie w kosmetologii i piercingu. Kolczyk tytanowy, w odróżnieniu od tego wykonanego z innych metali szlachetnych, zapewnia szybsze gojenie się dziurek, a przy tym zmniejsza ryzyko powikłań. Nie powoduje dyskomfortu i pozwala cieszyć się wykonanym zabiegiem. Nic więc dziwnego, że technologia tytanowa szturmem podbija salony kosmetyczne w całym kraju. Uważa się, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod zakładania pierwszych kolczyków. Zaleca się kolczyki z tytanu zwłaszcza jako pierwsze kolczyki dla dzieci. Większość producentów biżuterii tytanowej zleca badania swoich produktów dermatologom, z niezmiennie pozytywnym skutkiem. Dzięki temu można mieć pewność, że biżuteria będzie nadawała się dla wrażliwej skóry dziecka.

Gdzie szukać biżuterii tytanowej

W wyborze biżuterii hipoalergicznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Należy sprawdzić, czy biżuteria oferowana przez danego sprzedawcę ma aprobatę lekarzy dermatologów. Jest to kluczowe, gdyż nie każdy jubiler będzie posiadał taką aprobatę lub odpowiedni certyfikat. Warto też wybierać tych producentów, którzy specjalizują się w biżuterii hipoalergicznej. Gwarantuje to, że dane przedsiębiorstwo ma doświadczenie w produkcji ozdób dla osób o specjalnych potrzebach, a nie tylko rozszerza działalność swoich usług i nie miało dotąd styczności z alergikami.

Tagged