Czym jest kaszmirowa keratyna?

Kaszmirowa keratyna regeneruje nasze włosy oraz pozwala je zachować w stanie idealnym. Działa na naszą strukturę włosa od środka oraz wbrew pozorom nie jest to zabieg termiczny. Czy jest nam w stanie zastąpić odżywki oraz pielęgnację codzienną?

Na czym to polega?

Kaszmirowa keratyna mylona jest bardzo często z prostowaniem keratynowym włosów. Jednak efekty po zastosowaniu są zgoła inne. Ona utrwala efekt stylizacji włosa, jednak się nie ogranicza do prostowania. Można także poprawić chociażby skręt włosów. Głównie opiera się na pielęgnacyjnym działaniu, a efekt sam w sobie utrzymuje się przez około dwa miesiące.

Kaszmirową keratynę możemy nazywać także kuracją odbudowującą. Do przeprowadzenia jej stosuje się produkty, w których składzie się znajduje kaszmir. Odpowiada on za samo wygładzenie włosa na jego powierzchni, jak także nadanie mu blasku utraconego. Wspomaga sam proces regeneracji włosa, przyczyniając się jednocześnie do stylizacji łatwiejszej oraz dodania objętości włosom. Keratyna kaszmirowa jednak nie pobudza włosów do samego wzrostu. Pamiętajmy, że potrzebna jest do tego stymulacja cebulek oraz skóry głowy. Zabieg keratyny kaszmirowej działa jedynie na długości włosów i to bez udziału skalpu.

Drugi składnik kuracji to oczywiście keratyna w bardzo różnej postaci. To ona właśnie pozwala na nawilżenie odpowiednie włosów dzięki możliwości wbudowania w same włókno włosa. Na pewno nadaje im nieco sprężystości. Z kolei ogranicza wypadanie włosów oraz sprawia, że są znacznie mniej podatne na zniszczenie, które są spowodowane atmosferycznymi warunkami czy też po prostu działaniem zewnętrznych czynników. Do produktów są także dodawane oleje, które za zadanie mają wzmocnić efekt jak, na przykład arganowy olej.

Czy zabieg ten niszczy włosy?

Keratyna kaszmirowa w przeciwieństwie do samych zabiegów prostujących, na pewno nie pogarsza ich bezpośredniej kondycji. W zasadzie to nawet przeciwnie. Keratyna kaszmirowa ma pielęgnujące działanie oraz także działanie odżywiające. Obecność samej keratyny, a więc białka, które stanowi o strukturze włosa sprawia, że on zostaje odbudowany, a co idzie za tym wzmocniony. Włosy dodatkowo po keratynie kaszmirowej są wygładzone oraz znacznie bardziej lśniące. Zabieg zatem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które przygotować chcą swoje pasma zniszczone do koloryzacji. Wpływa dodatkowo na ograniczenie się elektryzowania włosów.

Jak najbardziej warto się zdecydować na takowy zabieg. Będziemy zaskoczeni efektami i już nie możemy się ich doczekać.

Sprawdź kosmetyki do włosów marki Goldwell na Trena.pl