Drabiny w ogrodzie – o czym warto wiedzieć?

Chcesz kupić drabinę do ogrodu? To akcesorium, które przyda się do przeprowadzenia wielu prac. Wybierz model, który będzie pasować do Twoich potrzeb i prac, które planujesz wykonywać. Przekonaj się, jakie drabiny dobrze sprawdzą się poza domem do sezonowych prac. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiedni model.

Rodzaje drabin do ogrodu

Jeśli planujesz zakup drabiny do ogrodu, musisz dobrać ją do swoich potrzeb. Dlatego ważne jest to, aby znać rodzaje drabin, na które warto zwrócić uwagę:

  • drabiny rozkładane – to opcja uniwersalna, atrakcyjna cenowo i wielofunkcyjna. Takich klasycznych drabin nie trzeba opierać o ścianę czy inną powierzchnię. Możesz je postawić przy drzewie albo na środku ogrodu, aby bez problemu z niej skorzystać;
  • drabiny przystawne – to dobre opcje, jeśli masz duże drzewa albo planujesz prace przy domu. W ich przypadku musisz oprzeć drabinę o stabilną powierzchnię, aby na nią wejść. Plusem tych drabin jest zajmowanie niewielkiej powierzchni, np. w schowku, oraz spore długości, inaczej wysokość modeli. Sprawdzają się dobrze do zbierania owoców czy do wejścia na dach;
  • drabiny teleskopowe – ich dużą zaletą jest to, że zajmują niewielką ilość miejsca. Dostępne są w formie przystawnej i rozkładanej. Słyną z mniejszej stabilności, ale dobrze sprawdzają się np. do zbierania owoców czy drobnych prac ogrodowych;
  • drabiny wielofunkcyjne – poleca się je do czyszczenia rynien, przycinania wysokich gałęzi czy zbierania owoców. Dobrze sprawdzą się również do prac przy domu. Są wygodne w obsłudze, trwałe i stabilne. Jednak zajmują sporo miejsca nawet po złożeniu.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje drabin dostępne są m.in. na stronie https://www.drabiny-krause.dmn.pl/.

Funkcjonalność drabiny

Dobra drabina musi funkcjonalna, dlatego polecamy Ci modele z dużymi podestami, prętami do trzymania się, półkami na poręczach czy wygodnymi haczykami. Takie rozwiązania świetnie sprawdzą się przy wykonywaniu prac ogrodowych. Możesz np. zaczepić wiadro na haczyku, aby wygodnie zbierać owoce, czy postawić na podeście środki do opryskiwania drzew i komfortowo z nich korzystać, bez potrzeby schodzenia po nie w trakcie pracy.

Jeśli masz grząski grunt, pomyśl o zakupieniu szpicy do nóg drabiny. Wbijesz je w ziemię, aby lepiej ustabilizować całą konstrukcję. Pozwoli Ci to bezpiecznie pracować, nawet na niepewnej powierzchni ogrodu. To przydana opcja np. podczas zbierania owoców z drzew czy przycinania gałęzi. Dzięki temu Twoja praca będzie nie tylko mniej ryzykowna, lecz także wygodniejsza i wydajniejsza.

Materiał drabiny

Z dostępnych modeli na rynku wybierz drabiny aluminiowe. To one powinny przyciągać Twoją uwagę. Zdecydowanie odrzuć modele drewniane. Pod wpływem wilgoci będą szybko się niszczyć. Dodatkowo mogą być narażone na działanie szkodników, które osłabią wytrzymałość konstrukcji, co może być powodem wypadku! Wybierz trwałe i sprawdzone modele aluminiowe. Zapewnią Ci one wiele długich lat ciągłej pracy i bezproblemowe czyszczenie modelu ze wszelkich zanieczyszczeń. Możesz wybrać np. drabiny dwustronne aluminiowe, które znajdziesz na stronie: https://www.drabiny-krause.dmn.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-dwustronne,257.

Tagged