Jak dobrać żel intymny do swoich potrzeb?

Żele intymne to produkty, które mają przede wszystkim nawilżać strefy intymne. Pomagają  tym samym zwiększyć przyjemność ze zbliżenia. Część lubrykantów dostępnych na rynku działa także stymulująco, co dodatkowo zwiększa radość ze stosunku. Jaki żel intymny wybrać, aby był on właściwie dopasowany do potrzeb? Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czym są i w jaki sposób działają żele intymne?

Lubrykanty to preparaty, które najczęściej mają żelową formułą. Skutecznie nawilżają strefy intymne, a dzięki temu wpływają na poprawę jakości stosunku seksualnego. Żele intymne najczęściej mają składy oparte na wodzie i silikonie. Mogą być stosowane razem z prezerwatywami, ale nie są środkami antykoncepcyjnymi. Pary stosują lubrykanty głównie po to, aby zintensyfikować swoje doznania w sypialni i czerpać jeszcze więcej przyjemności ze współżycia. Można aplikować je także na różnego rodzaju gadżety erotyczne, takie jak np. wibratory.

Na co zwrócić uwagę, wybierając żel intymny?

Przed wyborem konkretnego rodzaju lubrykantu warto wcześniej zastanowić się, jakie powinien mieć on działanie. Szeroki wybór żeli intymnych znajdziesz na stronie https://www.aptekarosa.pl/kategoria/850-lubrykanty.html. Sprawdź, które z nich będą najlepszym wyborem dopasowanym do Twoich potrzeb.

Nawilżające żele intymne

Są to najbardziej popularne lubrykanty, które stosuje się przede wszystkim w celu poprawy poziomu nawilżenia miejsc intymnych. Zmniejszają dyskomfort wywołany nadmierną suchością pochwy, co zdecydowanie ułatwia odbycie stosunku seksualnego. Wybierając tego rodzaju żel intymny, należy sięgać po produkty, w których składzie nie ma komponentów mogących wywołać podrażnienia czy uczulenia.

Tego rodzaju preparaty nie tylko ułatwiają współżycie, ale także wspierają ochronę miejsc intymnych przed mikrourazami oraz otarciami. Można stosować je najczęściej zarówno do stosunku waginalnego, jak i analnego.

Stymulujące lubrykanty

Jest to grupa żeli intymnych, które mają działanie stymulujące. Powinny sięgać po nie pary, które chcą podkręcić nieco atmosferę w swojej sypialni i zwiększyć intensywność doznań podczas stosunku. Lubrykanty stymulujące mogą mieć działanie rozgrzewające lub chłodzące, co przyczynia się do poprawy ukrwienia miejsc intymnych, a tym samym do zwiększenia ich wrażliwości. Niektóre z żeli dostępne są w wersjach smakowych, które nadają się do spożycia.

Żele intymne o innym działaniu

Lubrykanty przeznaczone do stosowania w miejscach intymnych mogą nie tylko nawilżać i stymulować te wrażliwe okolice. Niektóre z nich stosuje się także do tego, aby opóźnić wytrysk, co pozwala wydłużyć akt seksualny. Tego rodzaju preparaty mają pomóc zwiększyć kontrolę nad przedwczesnym wytryskiem. Z kolei dla mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją, przeznaczone są żele o działaniu wspomagającym krążenie krwi w miejscach intymnych. To wpływa na wzmocnienie oraz przedłużenie erekcji.

Wśród żeli intymnych znaleźć można również preparaty, które mają zwiększać szanse na naturalne zapłodnienie. Ich formuła przypomina swoją konsystencją płodny śluz a zawarty w nich wapń i magnez mają wpływać na poprawę żywotności i ruchliwość plemników.

Żele intymne mogą pomóc podkręcić nieco atmosferę w sypialni. Mogą po nie sięgać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą zwiększyć swoje doznania podczas stosunku. Warto przetestować kilka rodzajów lubrykantów, aby sprawdzić, które z nich odpowiadają potrzebom obojga partnerów.