Jak tworzyć spójne wnętrza z różnymi płytkami: praktyczne wskazówki dla łazienki, schodów i balkonu

Od lat do wykańczania oraz dekoracji przestrzeni mieszkalnych i użytkowych są wykorzystywane różnego rodzaju płytki ścienne i podłogowe. To nie tylko trwałe i praktyczne, ale również odporne na czyszczenie, wilgoć, wahania wilgotności i temperatury materiały. Wraz z rozwojem technologicznym, płytki stały się również bardziej dekoracyjne oraz interesujące, co daje nieskończone możliwości tworzenia wyrazistych wzorów na ścianach i podłogach. W sklepie dekordia.pl znajdziesz płytki o zróżnicowanych wzorach, teksturach czy kolorach. Jak jednak połączyć różnego rodzaju materiały? Przede wszystkim należy pamiętać o spójności i zachowaniu umiaru. Warto zastanowić się nad ogólnym stylem wnętrza, jego wielkością oraz zastosowanym oświetleniem. Jeśli nie wiesz, jak dobrać płytki na ściany lub podłogę, specjaliści Dekordia chętnie Ci pomogą. Zapraszamy!

Przede wszystkim umiar!

Często decydując się na remont czy budowę, wybieramy wiele różnych wzorów i kolorów płytek do poszczególnych pomieszczeń. Niestety, nie zawsze końcowy efekt jest estetyczny oraz spójny. Dlatego warto poznać kilka praktycznych wskazówek dotyczących eleganckiego i przemyślanego zestawiania materiałów wykończeniowych oraz wyboru spójnych wzorów i kolorów.

Kafelki do łazienki zasługują na szczególną uwagę.Łazienka jest tym miejscem, któremu poświęca się dużo czasu podczas remontu lub budowy. To właśnie tu należy zadbać o funkcjonalność, a jednocześnie o wyjątkową estetykę wnętrza. Odpowiednie płytki do łazienki powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest również to, aby kolor i wzór płytek pasował do pozostałych elementów w łazience. Kafelki do łazienki od Dekordia to bogata oferta, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Schody to element, który jest swoistą wizytówką domu lub mieszkania. Doskonałe płytki schodowe – dekordia.pl to piękny wygląd, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Z łatwością dopasujesz odpowiedni wzór do pozostałych elementów wykończeniowych i dekoracyjnych. Warto pamiętać o umiarze i zasadzie: mniej znaczy lepiej. Oznacz to spójne wzory i kolory oraz minimalizowanie ilości materiałów wykończeniowych. Warto zastanowić się nad ogólnym stylem domu lub mieszkania czy motywem przewodnim.

Znajdź własny styl i trzymaj się go!

Stworzenie spójnych wnętrz to nie lada wyzwanie. Wymaga wiele pracy oraz decyzji, aby wszystko dobrze do siebie pasowało, a efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Płytki schodowe, kuchenne czy łazienkowe powinny być dobrane tak, aby tworzyły spójną całość z wybranym stylem i kolorystyką. Jednym z trendów ostatnich lat jest minimalizm – prostota formy oraz jasna kolorystyka. DEKORDIA płytki na balkon, do kuchni i do salonu to wiele propozycji kafelków, które doskonale wpiszą się w ten styl.

Dobrze dobrane płytki na balkon również powinny pasować do pomieszczeń, ale również zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Właściwie dobrana kolorystyka oraz wzór płytek na balkon będą sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi.