Jakie szkolenia wybrać dla zaawansowanych osób UX?

Obecnie coraz trudniej o zdobycie klienta. Konkurencja na rynku jest bowiem naprawdę bardzo duża. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej firm decyduje się na wdrażanie rozwiązań, które pomagają w wzbudzaniu satysfakcji w klientach, a tym samym zachęcają ich do korzystania z danego produktu. Zalicza się do nich między innymi User Experience, czyli działania zorientowanie na użytkownika. Wymagają one jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Szkolenie User Exprience to najlepsze, na co można postawić, jeśli chcesz zdobyć bądź poszerzyć posiadane w tym zakresie kwalifikacje.

Czym jest User Experience?

User Experience to doświadczenie użytkownika. Chodzi o pojawiające się odczucia w momencie, kiedy użytkownik korzysta z produktu bądź usługi. Doświadczenia mogą mieć charakter pozytywny bądź negatywny. Zadaniem osoby odpowiedzialnej za wdrożenie zasad UX jest takie projektowanie produktu/usługi, aby doświadczenia użytkownika były wyłącznie pozytywne. Tylko bowiem wówczas można liczyć na to, że klient wróci.

Na czym bazuje User Experience?

Projektowanie User Experience to działania o charakterze interdyscyplinarnym. Czerpie z następujących dziedzin nauki:

  • psychologa;
  • wzornictwo przemysłowe;
  • technologia;
  • ergonomia;

Decydując się na wykonywanie pracy w tym zakresie należy posiadać nie tylko wiedzę i umiejętności praktyczne,ale również dobry smak i empatię. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne zaprojektowanie produktu, który wpisze się w potrzeby klienta. To przekłada się na jego satysfakcję, a w efekcie prowadzi do większego zysku.

Jakie szkolenie User Experience będzie odpowiednie dla zaawansowanych?

Organizowane szkolenia UX stoją na różnym poziomie. Dzięki temu każdy -zarówno początkujący, jak i zaawansowany – znajdzie odpowiedni dla siebie kurs. W przypadku osób posiadających już wiedzę, umiejętności odpowiednie będzie szkolenie dla zaawansowanych. W tym przypadku warto postawić na kurs z poziomu trzeciego. Decydując się na jego ukończenie, zyskasz kompetencje, które uczynią z Ciebie lidera transformacji cyfrowej w swojej firmie. Na kursie dowiesz się między innymi jak wyznaczać mierniki UX, a także jak włączać je do strategii stosowanej w firmie. Bardzo dużą korzyścią wynikającą z ukończenia szkolenia dla zaawansowanych jest możliwość wymiany doświadczeń z innymi praktykami z branży. Jest to niezwykle ważne aspekt szkoleń dla zaawansowanych.

W jakiej formie odbywają się szkolenia UX dla zaawansowanych?

Decydując się na szkolenie User Experience dla zaawansowanych, pamiętaj, że dzisiaj możesz postawić na kurs w formie internetowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wychodzenia z domu i opuszczania miejsca zamieszkania bądź siedziby firmy. W efekcie ukończenie kursu nie generuje dodatkowych kosztów. Co jednak ważne, jakość szkoleń internetowych jest tak samo wysoka, jak tych odbywających się stacjonarnie. Stawiając na takie szkolenie User Experience, nie musisz więc martwić się tym, że nie wyniesiesz z niego wiedzy czy umiejętności.

Więcej o szkoleniach znajdziesz tutaj: https://ux-pm.pl

Tagged