Czym są zdrowe fast foody?

Choć fast foody to dania szybkie i smaczne, doskonale wiemy, że nie należy ich jeść zbyt często. Ze względu na nie najlepsze proporcje makroskładników i wysoką kaloryczność tych dań, to właśnie od ich wyeliminowania zaleca się rozpocząć przygodę z dietą. Czy aby na pewno jednak takie jedzenie musi być szkodliwe? Jeśli fast food kojarzy Ci się wyłącznie z ociekającą tłuszczem niezdrową żywnością, poznaj ciekawą alternatywę dla typowej szybkiej kuchni — fit fast foody.

Zdrowe fast foody — co to takiego?

Pojęcie “zdrowe fast foody” wielu z nas może wydawać się wewnętrznie sprzeczne, jak się jednak okazuje — zupełnie bezpodstawnie. Co rusz powstają w końcu nowe alternatywy dla typowej szybkiej kuchni, eksperymentuje się ze smakiem czy zawartością poszczególnych makroskładników. Zdrowe fast foody to jedzenie, które bazuje na świeżych, wysokiej jakości i nisko przetworzonych składnikach. W tej kategorii posiłków nie uświadczymy wysokokalorycznych dań, sprzyjających zwiększaniu się poziomu złego cholesterolu. Próżno szukać także słonych i wysokowęglowodanowych produktów, które mogłyby zaszkodzić osobom zmagającym się z cukrzycą czy insulinoopornością.

Przepisy na fit fast foody układane są tak, by gotowe danie pod kątem smaku przypominało swój pierwowzór. Nie stosuje się jednak niezdrowych składników, których używa wiele sieci szybkiej kuchni. Nie zawierają one ulepszaczy smaków i konserwantów, dzięki czemu będą też dobrym wyborem dla tych, którzy chcą jeść naturalnie.

Popularne fast foody w wersji fit — bogactwo smaków 

Miłośników szybkiej kuchni z pewnością ucieszy fakt, że niemal każdy typ fast foodu może mieć wiele swoich zdrowych odpowiedników. Ta różnorodność sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby nieprędko znudzą się dietetycznymi wersjami tych dań, co rusz odkrywając nowe smaki. Wśród fit fast foodów można znaleźć pizzę, tacos, burgery, kanapki, tortille czy nawet nuggetsy — wszystko wykonane wyłącznie ze zdrowych składników i bogate w wartości odżywcze.

Zdrowe fast foody w codziennej diecie

To, co odróżnia fit fast foody od ich tradycyjnych odpowiedników, to to, że możesz je jeść nawet na co dzień i nie musisz martwić się o niekorzystny wpływ jedzenia na Twoje zdrowie. Jeśli jednak chcesz się odchudzać, jedząc fit fast foody, musisz pamiętać o trzymaniu się limitu kalorii, który pozwoli Ci pozostawać w deficycie kalorycznym. Przygotowując posiłki, warto więc zliczać kaloryczność poszczególnych składników i uważać, by nie przekroczyć swojego dziennego zapotrzebowania.

Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy liczeniem kalorii i dobieraniem składników do dań, możesz skorzystać z pomocy w postaci e-booka, w którym znajdziesz gotowe przepisy na zdrowe fast foody. Właśnie taki produkt ma w swojej ofercie sklep Deep Breath, specjalizujący się w planach żywieniowych i treningowych dla osób o najróżniejszych potrzebach — znajdziesz go na stronie https://deepbreath.pl/pl/p/Ebook-Fit-Fast-Food/250. Interaktywna forma e-booka pozwala szybko odnaleźć ulubione danie, a każdy przepis ma podaną kaloryczność zawartość makroskładników.

Tagged