Gra „Boso przez świat” – dobra rozrywka na jesienne dni

Gra jest ekscytująca i pełna wrażeń. Dzięki niej możesz odkryć różne ciekawe miejsca. W „Boso przez świat” możesz odwiedzić Peru, Texas, Jerozolimę, Karaiby, a nawet najmniejsze państwa na Pacyfiku! Trasy biegną przez wszystkie kontynenty. Czasem warto zmienić kierunek swojej wędrówki i odwiedzić niezaplanowane miejsce, by utrudnić grę innym (by musieli Ci zapłacić).

„Boso przez świat” (ten program w TV) to nie tylko podróże, historia i ludzie udokumentowani w produkcji filmowej z podróżami W. Cejrowskiego, która podbiła serca Polaków. To także nazwa wyjątkowej gry planszowej, a te jak powszechnie wiadomo, są doskonałą formą rozrywki na długie jesienne wieczory, oprócz oczywiście picia herbaty, kawy czy yerba mate, jakie można kupić w jego Sklepie Kolonialnym. Przygody Pana Wojciecha Cejrowskiego możecie przeżywać na nowo, w osobistym wydaniu, bawiąc się i podróżując palcem po mapie.

Choć złota polska jesień jest pięknym okresem, warto mieć w zanadrzu grę „Boso przez świat”, ponieważ jest gwarancją wspaniałej rozrywki dla całej rodziny.

Gra planszowa wydana z wielkim rozmachem 

Gra „Boso przez świat”  z pewnością zajmie Wam wiele wieczorów.  A to dlaczego? Jest bardzo ciekawa i świetnie wykonana! Do tego zmusza graczy do rozwiązywania konfliktów, prowadzenia dialogów i doskonale integruje, szczególnie jeśli ma się do tego dobry napój wspomagający pracę mózgu – z najlepszych to yerba i tzw. „kuloodporna kawa”. Dlaczego jest tak dobrze oceniania? Skupmy się na konkretach. Gra „Boso przez świat” wydana jest z naprawdę wielkim rozmachem! Ogromna i solidna plansza, ponad 400 różnych kart i żetony tzn. goldeny. Po planszy nie poruszamy się pionkami — to po prostu mapa z polami, na której zaznaczmy swoją drogę suchościeralnym mazakiem. Mazaki dołączone do gry powinny wytrzymać wiele rozgrywek, a jeśli nie, zawsze możesz je dokupić w internecie.

Jak grać w grę „Boso przez świat”?

Nowoczesne gry planszowe wyróżnia z pewnością fabularyzacja, a więc osadzenie ich w określonym czasie i przestrzeni — i taka właśnie jest ta gra! Dobra gra planszowa ma swój motyw i cel, a także szereg zalet. W „Boso przez świat” poruszasz się po wylosowanej trasie (są naprawdę rozmaite i możesz się wiele nauczyć, a także zainspirować do tego, by je rzeczywiście odwiedzić). Zaznaczasz trasę i odwiedzone przez siebie miejsca suchościeralnym mazakiem, dzięki czemu Ty i inni uczestnicy widzą swoje postępy. Tempo gry zależy od graczy, z pewnością będzie wiele rozmów, emocji i śmiechu podczas rozgrywki. Szczególnie w momencie, gdy ktoś będzie musiał Ci zapłacić, kiedy stanie na przebytej przez Ciebie drodze!

Jeśli interesują Cię gry planszowe dla dorosłych, dzieci i gry rodzinne ta gra będzie dobrym wyborem!

Podstawowe informacje o grze

Polubiliście podróże Wojciecha Cejrowskiego przez świat? To pokochacie także grę planszową o tym samym tytule! Cieszy się ona zresztą dużą popularnością wśród fanów podróży, a tych w Polsce nie brakuje. Mają oni również swoją własną mini kategorię w grze pt.: „Polscy Podróżnicy”, a kategorii jest aż 10.

Ile czasu gra się w tę grę?

Czas, jaki powinniśmy zaplanować sobie na rozegranie jednej pełnej partii to 60-90 minut. Wielość kombinacji tras i kart, sprawiają, że rozgrywki stają się niepowtarzalne. W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy.

Dla kogo jest ta gra?

Gra „Boso przez świat” nie jest grą wymagającą. Jeśli potrafisz czytać, kojarzyć i łączyć fakty, będziesz się doskonale bawić. Gra to owoc współpracy Wojciecha Cejrowskiego i Agnieszki Rajczak Kucińskiej, miłośniczki podróży, której pasją jest tworzenie map świata.

„Boso przez Świat” to gra stworzona dla miłośników podróży

Gra jest ekscytująca i pełna wrażeń. Dzięki niej możesz odkryć różne ciekawe miejsca. W „Boso przez świat” możesz odwiedzić Peru, Texas, Jerozolimę, Karaiby, a nawet najmniejsze państwa na Pacyfiku! Trasy biegną przez wszystkie kontynenty. Czasem warto zmienić kierunek swojej wędrówki i odwiedzić niezaplanowane miejsce, by utrudnić grę innym (by musieli Ci zapłacić).

Na początku otrzymujemy 6 kart do gry, a żetony dające nam możliwość ruchu zyskujemy po oddaniu trzech kart tej samej kategorii do pudełka. Karty zawierają różnie informacje. To może być potrawa z danego regionu, pasmo górskie, zwyczaje mieszkańców, jakieś ciekawostki o danym miejscu albo wyspa. Karty mają dwa zadania: przyśpieszyć naszą podróż lub opóźnić podróż przeciwnika.

Zalety gry planszowej „Boso przez Świat” — polecanej przez Wojciecha Cejrowskiego

Trudno opisać grę planszową słowem tak, aby oddać emocje, jakie towarzyszą nam w trakcie rozgrywki. „Boso przez Świat” to z pewnością ekscytująca podróż palcem po mapie:

  • Odkrywanie mapy świata, co — jak się okazuje — stanowi świetną zabawę dla dzieci, jak i dla dorosłych!
  • Nienachalne, a niejako „przy okazji” poszerzanie wiedzy geograficznej, ale nie tylko — uczy też zdrowej rywalizacji.
  • Karty skojarzeń obejmują oprócz stolic i miejsc geograficznych typu góry, pustynie, rzeki itp. także skojarzenia kulinarne, muzyczne, znane budowle i monumenty, ludzi wywodzących się z danego regionu lub go odkrywających.
  • Zabawa w gronie rodziny i/lub znajomych — czyli po prostu integracja z najbliższymi!
  • Szukanie innych — nieoczywistych dróg (coś dla lubiących wyzwania).
  • Rozwijanie umiejętności skupienia się w kilku aspektach naraz (własna najkrótsza trasa, trasy przeciwników, karty skojarzeń pasujące do naszej trasy lub do trasy przeciwników, zbieranie kart do wymiany na tzn. goldeny)
  • Ustalanie strategii: szybciej i drożej, czy wolniej a taniej?

Zachęcamy do zakupu — gra „Boso przez Świat” czeka na Ciebie — będzie doskonałą formą rozrywki podczas długich jesiennych wieczorów. Zacieśniajmy rodzinne więzy, bo rodzina zawsze była i będzie najważniejsza! Warto poświęcić jej swój czas!

Tagged