Jak dbać o włosy suche i wysokoporowate? Postaw na balsam do włosów zniszczonych!

Zniszczone, przesuszone włosy o wysokiej porowatości to problem nie tylko estetyczny. Oczywiście, takie włosy nie wyglądają dobrze. Są matowe, sztywne, nieprzyjemne w dotyku. Niestety, aspekt wizualny to nie jednak problem, który się z nimi wiąże. Tego typu włosy są także niesamowicie kruche. Łamią się, wypadają, zahaczają o ubrania czy torebki. Jak w takim razie zadbać o włosy zniszczone, aby poprawić ich kondycję? Czy w ogóle jesteśmy w stanie im pomóc? Zostańcie z nami do końca, podpowiemy Wam czego unikać i w jaki balsam do włosów zniszczonych zainwestować, aby raz na zawsze zapomnieć o suchych i wypadających włosach!

Charakterystyka włosów suchych i zniszczonych

Włosy przesuszone, zniszczone, o wysokiej porowatości to zwykle włosy pozbawione wody. Tego typu włosy prawdopodobnie utraciły tłuszcze, które znajdowały się w ich wnętrzu, a dodatkowo ich bariera lipidowa została uszkodzona. Do uszkodzenia bariery hydrolipidowej włosa dochodzi zwykle wskutek oddziaływania na włosy gorącym powietrzem, wysoką temperaturą oraz silnymi kosmetykami o agresywnym działaniu. Aby poprawić kondycję fryzury, musimy na wstępie zrezygnować z tego, co szkodzi włosom, a następnie wdrożyć odpowiednią, mocno regenerującą i odbudowującą pielęgnację. Jeżeli zatem chcecie poprawić kondycję swojej fryzury i pomóc swoim wysokoporowatym włosom, zrezygnujcie z:

  • nieprofesjonalnie wykonanego farbowania,
  • rozjaśniania włosów w domu lub w niepewnych salonach fryzjerskich,
  • ciasnych upięć,
  • prostownicy, lokówki i innych urządzeń do stylizacji na ciepło.

Dodatkowo, zadbajcie o:

  • odpowiednią, odżywczą i bogatą w witaminy oraz minerały dietę,
  • dopasowaną do potrzeb Waszych włosów pielęgnację.

Co ciekawe i o czym warto w tym miejscu wspomnieć, ponieważ wiele osób wciąż o tym zapomina, na kondycję włosów wpływają również:

  • geny,
  • choroby przewlekłe,
  • problemy z gospodarką hormonalną.

Jeżeli Waszym włosom absolutnie nic nie pomaga, mimo że niezwykle się staracie i bardzo o nie dbacie, być może warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

Pielęgnacja włosów zniszczonych – jak powinna wyglądać?

Pielęgnacja włosów suchych i mocno zniszczonych powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszy etap to zrezygnowanie (lub ograniczenie do koniecznego minimum) ze wszystkiego, co szkodzi włosom, czyli stylizacji na ciepło, rozjaśniania czy ciasnych upięć. Drugi etap to natomiast odpowiednia pielęgnacja o działaniu naprawczym, silnie odżywczym i mocno nawilżającym. Pamiętajcie jednak, że rozdwojonych i odpadających końców nie jesteście w stanie skleić nawet najlepszymi kosmetykami, dlatego najlepszym wyjściem, będzie ścięcie wszystkiego, co najbardziej zniszczone na samym początku a następnie pielęgnacja, która poprawi kondycję pozostałych włosów oraz tych, które urosną na Waszej głowie w przyszłości.  Warto, by w takiej pielęgnacji znalazły się silnie nawilżające oleje, regenerujące odżywki oraz odbudowujące włosy balsamy.

Balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair – numer jeden dla zniszczonych włosów

Balsam do włosów, który ma w swoim asortymencie marka STAPIZ to kosmetyk dla osób, których włosy wymagają niesamowicie silnego odżywienia. W składzie tego produktu znajdziecie hydrolizowany jedwab, będąc substancją antystatyczną, która silnie odżywia włosy, nawilża je i nawadnia. Warto wspomnieć, że w balsamie do włosów Stapiz Sleek Line Repair jest także mocno nawilżająca włosy gliceryna, która wykazuje działanie higroskopijne. Balsam działa pielęgnująco i sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują oraz nie elektryzują. Jeśli jesteście właścicielkami włosów o wysokiej porowatości, balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair to obowiązkowa pozycja w Waszej łazience. Jego genialne działanie doceniają osoby po silnych zabiegach chemicznych, a nawet po trwałej ondulacji na włosy. Wśród zalet jakie posiada ten kosmetyk, należy wymienić: atrakcyjną cenę, jakość jak z salonu fryzjerskiego, przyjemny zapach i ogromną pojemność.

Podsumowanie

Reasumując, jeśli Wasze włosy są wysokoporowate, mocno zniszczone, kruszą się i łamią, rozpocznijcie od ścięcia wszystkiego co najbardziej suche. W następnym kroku zrezygnujcie z tego, co je niszczy i włączcie odpowiednio dopasowaną do ich potrzeb pielęgnację. Gwarantujemy, że już po kilku tygodniach regularnego dbania o ścięte włosy zauważycie poprawę ich kondycji.

Tagged