Eyeliner: w żelu, w pisaku czy w płynie? Który jest najlepszy?

Nic tak doskonale nie podkreśla spojrzenia, jak makijaż oka – zwłaszcza, gdy jest to perfekcyjnie wykonana kreska. Z pewnością pomoże ci w tym eyeliner, jednak który warto wybrać? W pisaku, żelu czy płynie?

Eyeliner – idealna kreska za jednym pociągnięciem

Umiejętnie wykonany makijaż potrafi doskonale podkreślić piękno każdej kobiety, wydobywając z niej to, co najlepsze. Często mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego też chętnie je podkreślamy, wykonując efektowny makeup na powiece. Wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez choćby delikatnej linii na powiece – jaskółka lub subtelna kreska na powiece to typ makijażu, który zdecydowanie zaliczany jest do klasyki. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, większość kobiet zamienia zwykłą kredkę na eyeliner, dający bardziej wyrazisty i często również trwalszy efekt.

Na rynku można znaleźć ten rodzaj kosmetyku w kilku wersjach – najczęściej znajdziemy go w formie pisaka, pod postacią żelu zamkniętego w słoiczku oraz w płynie. Czym się od siebie różnią oraz który z nich stworzy najlepszy efekt na twojej powiece?

Eyeliner w płynie

Eyelinery pod postacią płynu wyposażone są w wyjątkowo cienki pędzelek, który umożliwia wykonanie naprawdę wąskiej linii na powiece. Jeżeli więc preferujesz subtelne podkreślenie oka tuż przy linii rzęs, ten rodzaj zdecydowanie będzie dla ciebie. Do zalet eyelinera w płynie z pewnością należy wydajność – płynu jest całkiem sporo i nie ma on tendencji do wysychania, dlatego też nawet podczas wykonywania makijażu codziennie, wystarczy ci on na długi czas. Możesz postawić na tradycyjny, czarny kolor lub wybrać odważniejszą opcję, na przykład wersję brokatową lub w intensywnym odcieniu. Warto jednak wiedzieć, że posługiwanie się cienkim pędzelkiem może być problematyczne dla niewprawionej ręki, dlatego też warto wybrać ten rodzaj eyelinera, jeżeli często wykonujesz makijaż oka.

Eyeliner w pisaku

Jest to jedna z najczęściej wybieranych form eyelinera, ze względu na możliwość szybkiego wykonania precyzyjnej kreski. Dla wielu kobiet szczegół ten jest wyjątkowo istotny – w dzisiejszych czasach żyjemy w zawrotnym tempie, dlatego też najchętniej wybieramy warianty, które pozwolą nam zaoszczędzić nieco czasu. Podczas wykonywania makijażu, zwłaszcza wcześnie rano, można mieć problem ze zrobieniem cienkiej, równej linii – przy użyciu eyelinera w pisaku nie musisz się niczego obawiać. Ten rodzaj z wyglądu przypomina marker, którym ekspresowo wykonasz na swojej powiece równą i intensywną linię. Chociaż jest on dosyć trwały i przetrwa kilka godzin bez poprawek, możesz go zawsze mieć przy sobie i w dowolnym miejscu, w wygodny sposób poprawić zrobiony wcześniej makijaż bez stresu, że opakowanie otworzy ci się w torebce i pobrudzi całą jej zawartość.

Eyeliner w pisaku doskonale sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kreskami na powiekach, jak i dla ich wieloletnich, wprawionych fanek. Jeżeli chodzi jednak o wady, można do nich zaliczyć niewielką ilość kosmetyku oraz fakt, że może on szybko wysychać, zwłaszcza wtedy, gdy jest on użytkowany codziennie. 

Eyeliner w żelu

Chociaż jest on nieco mniej popularny od swoich poprzedników, eyeliner w żelu należy do kosmetyków kolorowych zdecydowanie wartych uwagi. Jego konsystencja przypomina krem/żel, który mieści się w niewielkim słoiczku. Do jego nakładania przyda ci się skośnie ścięty pędzelek, służący do jego aplikacji na powiekę. Z pomocą tego rodzaju eyelinera zrobisz kreski dowolnej grubości – będzie to zależało od rodzaju pędzelka, na jaki się zdecydujesz. Bogata kolorystyka sprawia, że bez problemu można stworzyć efektowny, kolorowy makijaż, jak i klasyczny, w odcieniu czerni. Konsystencja tego kosmetyku jest dość gęsta, dlatego też możesz spodziewać się intensywnego i w pełni kryjącego efektu, który będzie wyjątkowo trwały. Tak samo jak pozostałe rodzaje eyelinerów, występuje on również w wersji wodoodpornej, umożliwiając wykonanie kreski odpornej na wodę, pot i ścieranie w ciągu dnia. 

Niekoniecznie wygodne dla wielu kobiet jest jedynie to, że eyeliner w żelu wymaga użycia oddzielnych akcesoriów, które umożliwią jego aplikację. Przez to ciężko jest go zabrać ze sobą na przykład do pracy – wykonywanie poprawek poza domem może być niewygodne oraz czasochłonne, ze względu na konieczność precyzyjnego nanoszenia kosmetyku. 

Który z eyeliner wybrać?

Tak naprawdę, wybór eyelinera powinien zależeć od kilku czynników: przede wszystkim tego, jak często wykonujesz tego rodzaju makijaż oka. Jeżeli malujesz się sporadycznie lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kreskami na powiekach oraz często nie masz czasu na długie stanie przed lustrem, możesz wybrać kosmetyk w pisaku, który ułatwi ci pracę i pozwoli na wykonywanie szybkich poprawek w dowolnym miejscu. Efektowne jaskółki lub cienka kreska tuż przy linii rzęs to twój niezbędny makijaż każdego dnia? Postaw na formę żelową lub w płynie, która zapewni ci wyrazisty i trwały efekt. Jeśli masz obawy, czy makijaż tego rodzaju nie będzie dla ciebie zbyt wyrazisty, początkowo sięgnij po delikatniejszy odcień, zamiast sięgać po klasyczną czerń. 

Tagged