Jakie są zalety lakierów hybrydowych? Aplikacja manicure hybrydowego

Lakier hybrydowe to obecnie najczęściej stosowana technika manicure. Wynika to z długiej trwałości hybryd, które mogą pięknie się prez entować nawet przez kilka tygodni. Czym dokładnie jest lakier hybrydowy i czemu jeszcze warto go stosować? 

Lakiery hybrydowe do stylizacji paznokci – jakie są ich zalety?

Lakier hybrydowy łączy w sobie różnorodność kolorów lakierów tradycyjnych oraz trwałość żeli do paznokci. Jakie są największe zalety tego lakieru? Przede wszystkim oszczędza on dużo czasu. Wystarczy nałożyć jedną warstwę na paznokcie, zamiast nakładać osobno żel, a następnie lakier, a pełne krycie uzyskasz zaledwie po dwóch warstwach.

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy daje efekt pięknych i lśniących paznokci w wybranym kolorze przez wiele tygodni. Ponadto za bardzo dobrą cechę tego rozwiązana jest uważana jego skuteczność i opłacalność. Jedna buteleczka lakieru hybrydowego pozwala na wykonanie kilku pełnych manicure.

Lakier hybrydowy – jak aplikować?

Lakiery hybrydowe nie są trudne w stosowaniu, jednak wymagają doświadczenia i co najważniejsze posiadania odpowiednich narzędzi. 

Wykonując hybrydy należy odpowiednio przygotować paznokcie i starannie nałożyć lakier. Zwykle przed tą czynnością należy nałożyć bazę (do wyboru liquid base, strong base, effect base…), natomiast po pomalowaniu paznokci całość zabezpieczyć lakierem nawierzchniowym. Ostatnio na rynku pojawiają się nowe produkty, które nie wymagają nakładania ani podkładu, ani warstwy nawierzchniowej. Wystarczy nałożyć na paznokcie 2 lub 3 warstwy lakieru hybrydowego, aby uzyskać pożądany efekt wizualny i odpowiednią trwałość.

Lakiery hybrydowe nie wysychają samoistnie, do uzyskania pełnej trwałości wymagana jest lampa UV lub UV LED. Czas pełnego utwardzenia zależy przede wszystkim od mocy lampy.

Trud sprawić może nie tylko sama aplikacja lakieru, ale przede wszystkim jego usunięcie. Manicure hybrydowy należy bowiem usuwać odpowiednim płynem – te stosowane do usuwania zwykłych lakierów mogą tu nie zadziałać. Najpopularniejszą metodą jest usuwanie hybryd za pomocą folii aluminiowej i wacika, który jest nasączony tak specjalnym roztworem. Lepiej zdać się w tej kwestii na fachowców. 

Lakiery hybrydowe indigo – co je wyróżnia?

Lakiery hybrydowe indigo cechją się gęstszą konsystencją niż większość hybryd dostępnych na rynku. Co to powoduje? Przede wszystkim dzięki temu łatwiejsza będzie ich aplikacja, ponieważ lakier nie będzie spływał podczas malowania paznokci. Pozwoli to też na uzyskanie większej precyzji, równomierne rozprowadzenie koloru i jeszcze idealny wygląd Twoich paznokci. Lakiery indigo to świetnie rozwiązanie dla osób, które poszukują jeszcze lepszych efektów manicure hybrydowego. Koniecznie sprawdź markę indigo nails.

Tagged